GoPro – wielkie kamery w małych obudowach

Firma GoPro jest niekwestionowanym liderem na rynku przenośnych urządzeń do filmowania. Oto kilka cech kamer amerykańskiego producenta, które podbiły serca milionów użytkowników na całym świecie.

Niewielkie rozmiary

Pierwsze, co rzuca się w oczy po wzięciu kamery GoPro do ręki, to jej niewielkie gabaryty. Dlatego możemy ją przenieść dosłownie wszędzie, wystarczy włożyć ją do kieszeni. Urządzenie jest na tyle małe, że zajmuje o wiele mniej miejsca niż większość popularnych obecnie smartfonów.

Znakomite parametry techniczne

Produkty GoPro charakteryzują się rozbudowaną optyką i zaawansowaną kalibracją obrazu. Dzięki temu kamera bez problemu rejestruje w FULL HD czy 4K. Często filmy nagrywane przez GoPro Hero mają lepszą jakość niż niejeden profesjonalny sprzęt do filmowania, którego cena nierzadko wynosi kilka lub nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Do domu i na zewnątrz

Kamerę GoPro bez obaw można przeznaczyć do ekstremalnego użytku jak choćby kręcenia pod wodą, w kurzu czy deszczu, a to ze względu na odporność na wstrząsy i wodę. Niekoniecznie jednak musi być od razu wykorzystywana w ciężkich warunkach. Doskonale sprawdzi się też jako rejestrator rodzinnych spotkań czy domowych imprez.

Mnogość akcesoriów

Kamery GoPro są niezwykle popularne, co nie mogło ujść uwadze producentom akcesoriów. I tak na rynku dostępne są stabilizatory ze wbudowanymi pilotami do GoPro, specjalistyczne obudowy, statyczne i obrotowe mocowania, pokrowce i cała masa innych, czasem mniej lub bardziej przydatnych dodatków.

Author: Saviola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *