Kamera GoPro – poradnik dla początkujących

Właśnie dostałeś lub sam sobie kupiłeś kamerę GoPro Hero. Oczywiście, zanim zdecydowałeś się na zakup, trochę poszperałeś w internecie, zapoznałeś się ze specyfikacją techniczną urządzenia i jego podstawowymi danymi. Zanim jednak rozpoczniesz pracę z urządzeniem, warto wykonać kilka czynności, które z pewnością ułatwią późniejsze filmowanie.

Karta pamięci

Bez karty pamięci możesz zapomnieć o jakimkolwiek nagrywaniu. Warto zaopatrzyć się w nośnik o dość dużej pojemności, który umożliwi znacznie dłuższe kręcenie. Przed rozpoczęciem ujęć koniecznie sformatuj kartę – ten zabieg sprawi, że kamera będzie działać stabilniej.

Zaktualizuj oprogramowanie

Zanim szczęśliwy pobiegniesz uwieczniać ważne momenty swojego życia za pomocą GoPro Hero, zaktualizuj oprogramowanie urządzenia. Niestety nie wiesz, jak długo twój sprzęt leżał na sklepowej półce czy w magazynie, a od czasu produkcji mogły pojawić się nowe nakładki software, które z pewnością znacznie ulepszą bazowy system kamery.

Połącz GoPro z aplikacją

Możesz rejestrować tradycyjnie, bez żadnych zewnętrznych akcesoriów, jednak sam proces filmowania stanie się zdecydowanie łatwiejszy po sparowaniu GoPro ze smartfonem lub tabletem za pomocą dedykowanej do tego aplikacji. Dzięki temu będziesz mógł zdalnie sterować kamerą, mieć podgląd obrazu na żywo czy dostęp do galerii.

Przydatne mocowania

Różnego rodzaju mocowania zapewnią ci całkowicie nowe ujęcia, które uczynią kadr atrakcyjniejszym. Przykładowo tradycyjny wysięgnik ze statywem doskonale sprawdzi się podczas wakacyjnych ujęć, do filmów sportowych przydatne będzie mocowanie na klatkę piersiową, a do uzyskania perspektywy pierwszoosobowej niezbędne okażą się zaczepy paskowe do kasku czy czapki.

Author: Saviola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *