Kamery GoPro i ekstremalne przeżycia

GoPro to firma, której produkty w głównej mierze skierowane są do sportowców. Niektórym jednak zwykły przypływ adrenaliny już nie wystarcza i decydują się przekraczać granice, które dla zdecydowanej większości ludzi są nieosiągalne. Na szczęście dzięki kamerom GoPro wszystkie spektakularne osiągnięcia zostały uwiecznione, dlatego dziś możemy je bez przeszkód oglądać choćby w serwisie YouTube.

Skok z kosmosu

W 2012 roku Felix Baumgartner pobił rekord w najwyższym skoku spadochronowym na świecie. Austriak musiał udać się aż do warstwy stratosfery, by rozpocząć swobodne opadanie z niebagatelnej wysokości 39 kilometrów. Całość zdarzenia zarejestrował zestaw kamer GoPro Hero 3.

Samoloty i GoPro

Firma Red Bull od wielu lat organizuje zawody lotnicze Red Bull Air Race, podczas których piloci wykonują karkołomne akrobacje sportowymi samolotami. Zmagania te się niezwykle efektowne. Dzięki zestawom GoPro zainstalowanym na zewnętrznych elementach aeroplanów, jak również we wnętrzach kokpitów, widz ma możliwość obejrzenia figur z zupełnie nowych perspektyw.

Quarterpipe z GoPro Hero

Andy Mack to doskonale znana postać w świecie deskorolkarzy. W 2011 roku, podczas konkursu X-Games, zrobił on akrobację niczym z gry Tony Hawk Pro Skater, wprawiając w zachwyt zgromadzoną publiczność. Zdumiewającego quarterpipe’a uwiecznił kamerą GoPro HD Hero, którą przytwierdził do kasku.

Zawrotna szybkość i wąska szczelina

Niesamowitą odwagą i hartem ducha wykazał się włoski BASE jumper Uli Emanuele. Włoski skoczek spadochronowy wykonał niebezpieczny manewr, polegający na przelocie przez dwumetrową szczelinę skalną z prędkością blisko 300 km/h. Ten spektakularny wyczyn zarejestrował przy pomocy kamery GoPro Hero 2, którą podobnie jak Mack, zamontował na swoim kasku.

Author: Saviola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *